icon_fb icon_insta

Novinky a zajímavosti 2015: stručný přehled

Přečtěte si, jaké novinky či vylepšení jsme připravili pro letošní 7. Karlovský gastrofestival.

Parkování a doprava

Navýšili jsme parkovací místa o dalších 50% parkovacích ploch!

Pokud se vám nechce jezdit autem, neváhejte využít svoz z vlakového nadráží ve Velkých Karlovicích do dění Karlovského gastrofestivalu a zpět více zde

Rovněž jsem zvýšili dopravní kapacity autobusů a vláčků. Celodenní jízdné je ve výši 5 Valašských gastrošů – maminky s kočárky a děti do 14 let mají jízdné zdarma!

 

Vstupné na Karlovský gastrofestival

Zůstává ZDARMA!!

 

Valašský gastroš i za eura a bankomat

Platby za pokrmy a zboží v rámci Gastro tour (sobota a neděle od 10 do 18 hodin) je možná pouze ve Valašských gastroších.

Nově je možná výměna nejen za české koruny, ale také za eura a to ve vybraných směnárnách.

Nově jsme pro Vás ve spolupráci s ČSOB připravili mobilní bankomat (Farmářském trh).

Více zde.

 

Stan Resort Valachy u parkoviště

Nově jsme přestěhovali zážitkovou restauraci Vyhlídka Spa hotelu Lanterna do „většího“. Objevíte ji na nové, reprezentativní zastávce nazvané jako „Resort Valachy“, kterou detašované pracoviště Vyhlídky reprezentuje. Ve vybudovaném stanu najdete také „čokoládové“ speciality od společnosti Whirlpool ve spolupráci s vyhlášenou čokoládou Lindt nebo kuchařské show.

Soutěž frgálů nově u Razuly

Soutěž o nejlepší frgál se stěhuje více do údolí – od Spa hotelu Lanterna ke Gril srubu Razula. Soutěž se zde uskuteční v neděli 4. 10. od 12 hodin. Přijďte ochutnat soutěžní frgály a zapojit se do hlasování o nejlepší netradiční či kuriózní koláč.

 

A dále:

  • Připravili jsem pro vás také komfortní 5* toalety od Johnny servis na zastávce „Resortu Valachy“ a na farmářském trhu u hotelu Pod Javorem.
  • Farmářský trh jsme rozšířili o další prověřené stánkaře, tentokrát o pečlivě vybrané producenty, mj. také z Maďarska. Můžete se těšit na cca šedesátku vybraných producentů … Více zde.
  • Do 3,5 km údolí plného chutí a vůní nově přibyla zastávka „U staré chalupy“ s typickými valašskými specialitami (uzená ovarová žebra a domácí medovník). Navštívit v rámci gastrofestivalu nebude možné zastávku v hotelu Babská a Areál Lésková.

Návštěvníky Karlovského gastrofestivalu čekají minimálně dvě soutěže.  Rozdistribuujeme mezi Vás krátkou on-line verzi i tištěného dotazníku – při vyplnění můžete získat atraktivní ceny v čele s mikrovlnou troubou Whirlpool, pobyty a další služby v Resortu Valachy.

Současně se můžete zapojit do soutěže o nejlepší fotografii. Deset vybraných nejlepších fotografií získá vstupy do Wellness Horal! Stačí sdílet fotky z víkendu s hashtagem #karlovskygastrofestival. (najdete nás nově také na #resortvalachy).

Jak fotit, si můžete nechat poradit na stánku společnosti Nikon (zastávka „Resort Valachy“ na parkovišti Razula) a můžete s rezervovat workshop Jak fotografovat jídlo, který začíná v sobotu i neděli od 15:00 hodin. Rezervujte na  rezervace@valachy.cz, počet míst je kapacitně omezen!

Na stánku Nikonu bude také připraven fotokoutek – originální fotka zdarma.

Těšit se můžete těšit také na kuchařské show Kenwood, také Školu čepování piva od zkušených „Plzeňských“ bartenderů (hotel Galik), atraktivní tipy, triky i dárky od Mapy.cz, spoustu folklóru a zábavy a mnohé další.