icon_fb icon_insta

Tip na doprovodný program: výstava Ilji Hartingera

Pokud má být někdo titulován jako „malíř Valašska“, pak rozhodně výtvarník Ilja Hartinger. Během Karlovského gastrofestivalu si můžete prohlédnout výstavu tohoto 78letého malíře a grafika, jehož obrazy inspirované krásami valašské krajiny jsou známé v tuzemsku i zahraničí.

Ilja Hartinger se celý svůj život věnuje právě Valašsku. Zachycuje jeho atmosféru, tradice a především barevné proměny valašské krajiny během ročních období. „Ta krajina je veliký inspirační zdroj. Stačí jen malovat a člověk nemusí nic vymýšlet,“ vyznal se malíř při před časem v rozhovoru pro Českou televizi.

Věnuje se malbě, grafice, práci se sklem a textilem; realizoval významná díla v architektuře (mozaiky, skleněné vitráže). Před deseti lety vybudoval v centru rodného města Karolinka, vedle svého ateliéru, Galerii Art, ve které konfrontuje svá díla s díly známých českých malířů. I proto je galerie častým cílem nejen široké veřejnosti, ale také studentů uměleckých škol.

Vybraná díla tohoto proslulého valašského malíře si můžete během Karlovského gastrofestivalu prohlédnout v konferenčním sálu hotelu Horal – v prostorách, kde bude probíhat frgálová manufaktura s ukázkami pečení frgálů.

  • Kdy: vernisáž 4. 10. od 18:00, sobota a neděle 10:00 – 18:00
  • Kde: konferenční sál hotelu Horal (první poschodí v hlavní budově)