Gastrovíkend v Resortu Valachy

První říjnový víkend byl ve Velkých Karlovicích vždy zasvěcen výborné gastronomii a michelinským galavečeřím. I přes to, že se letos Karlovský gastrofestival nekoná, o tyto skvělé zážitky nepřijdete. Spa hotel Lanterna, který byl jednou z gastrozastávek festivalu a centrem vysoké gastronomie, si pro vás i tento rok připravil zajímavé akce, na své si přijdou také návštěvníci Horalu či Galiku.

A na co se můžete 6.-8. 10. 2023 těšit? Třeba na degustační menu snoubené s víny Vinařství roku 2022 Jindřicha Kadrnky, pětichodové menu michelinského šéfkuchaře Romana Pauluse, grilování s živou muzikou, nebo kurzy pečení frgálů. Na akce (kromě grilování) je nutná rezervace předem!

 

Gastrovíkend v Resortu Valachy

Degustační menu s vinařstvím Kadrnka

pátek 6. 10. 2023 Lanterna - vyprodáno

Přijďte ochutnat degustační menu zážitkové restaurace Vyhlídka doplněné o snoubená vína vinařství Kadrna (Vinařství roku 2022). Menu vám představí sám šéfkuchař Spa hotelu Lanterna Pavol Pikulák společně s Jindřichem Kadrnkou.

Pochutnejte si na valašské kyselici, terině z divokého zajíce nebo dančím hřbetu s frgálovým pyré a šípky.

>> Kompletní menu a rezervace


Galavečer s Romanem Paulusem

sobota 7. 10. 2023 Lanterna - vyprodáno

Legendární český šéfkuchař hostem Spa hotelu Lanterna! Dopřejte si mimořádný zážitek se špičkovou gastronomií ve společnosti Romana Pauluse, jednoho z pouhých tří českých šéfkuchařů, kteří získali michelinskou hvězdu.  Ten pro vás připraví menu o pěti chodech doplněné o snoubená vína, které vám také osobně představí.

Menu lze zakoupit také s ubytováním na 1 nebo 2 noci ve Spa hotelu Lanterna.

>> menu a rezervace


Grilování a živá hudba

víkend 7.-8. 10. 2023 Horal

Zastavte se na terase Wellness hotelu Horal a užijte si poslední grilování této sezony, navíc s živou hudbou a krásným výhledem na krásu Beskyd:

  • grilované speciality: sobota 7. a neděle 8.  10.  2023, v nabídce 11:30 -16:00 (nebo do vyprodání)
  • živá hudba vždy 11:30-16:00:
    • sobota 7. 10. hudebníci Pavla Siviková & Ivan Klíma
    • neděle 8. 10. heligonkáři Katka a dedko Kubačákovi

V sobotu od 13:00 do 16:00 připraven také animační program pro děti s malováním na obličej a hrami.

>> grilované speciality


Kurz pečení frgálů

neděle 8. 10. 2023, Galik - vyprodáno

Zpestřete si návštěvu Velkých Karlovic neobvyklým zážitkem a naučte se péct pravé valašské frgály pod vedením zkušených pekařek Resortu Valachy. Během necelých tří hodin získáte nové dovednosti, dozvíte se více o tomto typickém valašském koláči a pokud přijdete i s přáteli nebo s dětmi, užijete si také společně spoustu zábavy.

>> více informací a rezervace

 

Ve Velkých Karlovicích toho ale můžete zažít mnohem více.

kalendář akcí