Pár informací před příjezdem: doprava a parkování, gastroše, počasí

Ještě před příjezdem do Velkých Karlovic přinášíme aktuální informace. Nezapomeňte vyrazit s předstihem, na cestě na vás může čekat dopravní omezení (jak při cestě vlakem, tak autem). Myslete také na to, že je na místě možné platit pouze v hotovosti (bankomat ve Velkých Karlovicích nenajdete).

 

Příjezd autem a parkování

Doprava do Velkých Karlovic může být částečně omezena několika uzavírkami či prací na silnicích ze směru od Vsetína (seznam omezení zde). Z tohoto důvodu doporučujeme cestu přes Makov (pro slovenské návštěvníky), při příjezdu ze severu Moravy pak přes Horní Bečvu (příjezd k Wellness hotelu Horal) - na cestě přes Soláň jsou kvůli opravám semafory. Počítejte se zdržením i na trase Vsetín - Velké Karlovice z důvodu oprav silnic.

Zaparkovat můžete na jednom z vyznačených parkovišť. Cena za parkování je 100 Kč / 4 € / den (parkovné uhrazené na vybraném parkovišti není přenosné na jiná parkoviště). Louky vyhrazené pro parkování patří zemědělcům a parkovné pokrývá nájem, přípravu ploch a následnou obnovu po akci. Děkujeme za šetrný přístup.

Žádáme návštěvníky, aby nejen při příjezdu, parkování a odjezdu plně respektovali pokyny pořadatelů.  

S ohledem na návštěvnost Karlovského gastrofestivalu doporučujeme vyrazit na cestu s předstihem.

  


Příjezd vlakem: pozor na výluku!

Pokud zamíříte do Velkých Karlovic vlakem, dovolujeme si vás upozornit na víkendovou výluku na železniční trati. V termínu Karlovského gastrofestivalu je v úseku Vsetín-Velké Karlovice vlak nahrazen náhradní autobusovou dopravou (více informací a výlukový jízdní řád).

Dle informací Českých drah budou po dobu konání Karlovského gastrofestivalu posíleny spoje.

Od vlakové stanice vás dovezeme na gastrofestival autobusy a to zdarma. Při příjezdu do Velkých Karlovic autobusy navazují na tyto spoje:

  • 8:27, 10:42, 13:25 (autobus bude přistaven u konečné vlaku)

Z údolí Léskové vás svezeme ke konečné vlaku z gastro zastávky Resort Valachy a to v těchto časech, abyste stihli návazný spoj z Velkých Karlovic směr Vsetín:

  • 16:50 (pro odjezd návazného spoje 17:17)
  • 17:45 (pro odjezd návazného spoje 18:08)

Platba pouze v hotovosti

Za parkovné i při směně gastrošů lze platit pouze v hotovosti, nikde tedy není možné zaplatit kartou. Doporučujeme na to myslet již dopředu a včasně si peníze vybrat - ve Velkých Karlovicích byste bankomat hledali marně. Poslední možnost si z bankomatu vybrat máte ve směru od Vsetína v Karolince, ze slovenské strany v Makově, od Ostravy doporučujeme zvolit Rožnov pod Radhoštěm, Bečvu nebo Bílou.  


Jsme připraveni na každé počasí

Předpověď počasí slibuje na víkend jasno až polojasno, po oba dny s příjemnými 17-21 °C.

Připraveni jsme ale na každé počasí: na většině gastro zastávek je také kryté posezení, gastronomické speciality můžete ochutnávat i přímo uvnitř restaurací. Rozhodně se tak nemusíte obávat se za námi vydat, Karlovský gastrofestival si rozhodně užijete za každé situace.