Pár informací před příjezdem: doprava a parkování, nový systém placení

Ještě před příjezdem do Velkých Karlovic přinášíme aktuální informace. Nezapomeňte vyrazit s předstihem, na cestě na vás může čekat dopravní omezení (jak při cestě vlakem, tak autem).   

 

Příjezd autem a parkování

Doprava do Velkých Karlovic může být částečně omezena několika uzavírkami či prací na silnicích (přehled zde). 

Zaparkovat můžete na jednom z vyznačených parkovišť. Cena za parkování je 100 Kč / 4 € / den (parkovné uhrazené na vybraném parkovišti není přenosné na jiná parkoviště). Louky vyhrazené pro parkování patří zemědělcům a parkovné pokrývá nájem, přípravu ploch a následnou obnovu po akci. Děkujeme za šetrný přístup.

Žádáme návštěvníky, aby nejen při příjezdu, parkování a odjezdu plně respektovali pokyny pořadatelů.  

S ohledem na návštěvnost Karlovského gastrofestivalu doporučujeme vyrazit na cestu s předstihem.


Příjezd vlakem: pozor na výluku!

Pozor! V termínu Karlovského gastrofestivalu je v úseku Halenkov-Velké Karlovice vlak nahrazen náhradní autobusovou dopravou (více informací a výlukový jízdní řád).

Od vlakové stanice "Velké Karlovice" vás potom dovezeme na gastrofestival autobusy zdarma. Při příjezdu do Velkých Karlovic autobusy navazují na tyto spoje:

  • 8:44, 10:54, 13:30 (autobus bude přistaven u konečné vlaku)

Z údolí Léskové vás svezeme ke konečné vlaku z gastro zastávky Resort Valachy a to v těchto časech, abyste stihli návazný spoj z Velkých Karlovic směr Vsetín:

  • 16:45 (pro odjezd návazného spoje 17:18) a 17:40 (pro odjezd návazného spoje 18:08)

 


 

Nový platební systém

Platidlem Karlovského gastrofestivalu je Valašský gastroš (1 Valašský gastroš = 20 Kč, platba možná také v €).  Od letošního ročníku probíhají platby nově pouze prostřednictvím čipů.

Na označených místech si na čip budete moci příslušnou částku nabít prostřednictvím hotovosti, nově bude umožněna také bezhotovostní platba kartou (gatro zastávky Spa hotel Lanterna, Wellness hotel Horal, hotel Galik, hotel Pod Javorem).

Nově se ve Velkých Karlovicích nachází bankomat (budova pošty), dříve na trase máte možnost vybrat ve směru od Vsetína v Karolince, ze slovenské strany v Makově, od Ostravy doporučujeme zvolit Rožnov pod Radhoštěm, Bečvu nebo Bílou.  

Jak platba probíhá?


Jsme připraveni na každé počasí

Na většině gastro zastávek je kryté posezení, gastronomické speciality můžete ochutnávat i přímo uvnitř restaurací. Rozhodně se tak nemusíte obávat se za námi vydat za každého počasí, Karlovský gastrofestival si rozhodně užijete.