Degustace a ochutnávky drinků

K Velkým Karlovicím neodmyslitelně patří také barmanské umění a to díky vyhlášenému Cocktail baru ve Spa hotelu Lanterna. Při Karlovském gastrofestivalu se proto i zde tradičně koná doprovodný program v podobě Barmanských večerů, při nichž barmani představují zajímavé hosty z těch nejlepších barů České republiky. Cocktail bar je navíc otevřen od pátku do neděle během gastrofestivalu již od 15:00 hodin.

Barmanský večer s Jakubem Vinšem

Kdy: pátek 5. října 2018, 19:00 hod

Kde: Cocktail bar Lanterna

Jakub Vinš - ambasador Havana Clubu pro ČR, lektor Bar Academy a profesionální barman, který působí mj. také v legendárním Bugsy's baru se v Cocktail baru Lanterna představí v páteční podvečer.

Velký milovník rumů s sebou do Velkých Karlovic přinese kubánský styl - ochutnat budete moci Havana Club a koktejly (nejen) z něj.

Barmanský večer se koná pod záštitou společnosti Jan Becher. Vstup zdarma.


Barmanský večer s Tomášem Petrem

  • Kdy: 6. 10. 2018, 19:00 hod (bar otevřen do 3:00)
  • Kde: Cocktail bar Lanterna

Před 11 lety stál u rozjezdu dnes vyhlášeného Cocktail baru Lanterna, v sobotu se jako host opět vrátí za barový pult. Přijďte ochutnat míchané drinky Tomáše Petra, který posledních pět let působil na pozici šéfbarmana několika vyhlášených hotelových barů v Anglii. 

Těšit se můžete na drinky věnované 100. výročí Československa (drinky na bázi Becherovky, tradičního českého bylinného likéru)

Barmanský večer se koná pod záštitou společnosti Jan Becher. Vstup zdarma.


Bar 1931: Škola míchání drinků - Valašské menu

  • Kdy: 6. a 7. 10. 2018, 14:00 hod
  • Kde: Electrolux cooking stage, ve stanu na gastro zastávce Resort Valachy

Přijďte se podívat na barmanské umění Petra Slováka a Martina Trýsky, kteří představí originální Valašské menu inspirované různými místy Valašska.

Barmanské dovednosti těchto dvou barmanů i jejich kolegů si již brzy budete moci vychutnat ve zrekonstruovaném Obchodním domě ve Zlíně, kde se v listopadu otevře Lounge Bar 1931. Stylové prostředí a široká nabídka drinků potěší všechny milovníky barové kultury. Návštěvníci holdující jídlu jistě nepohrdnou španělskými tapas nebo vybraným poledním menu. Atmosféru baru s možností posezení do nočních hodin budou dotvářet i pravidelné kulturní akce. 

  


Becher zone

Přijďte si odpočinout, pobavit se a vychutnat si míchané drinky z Becherovky: Beton, Beton Bitter, Ginger Beton, Red Beton a Becher Punch.

Becherovka na přípravě tohoto originálního gastro konceptu spolupracovala s talentovanými představiteli různých oborů, aby v něm propojila dobré jídlo, koktejlový bar i moderní umění.

Becher zone najdete na gastro zastávce Becher zone - na parkovišti Apartmánů Razula.

Náš tip: Zveme vás také na sobotní after party


Wine & Food Shop Lavite

Zastavte se na gastro zastávce Bytovka u stánku Wine & Food Shopu Lavite. Fajšmekři ze Zlína a okolí už si tento nedávno otevřený obchod velmi oblíbili díky tomu, že nabízí největší výběr italských vín a prosecca ve Zlínském kraji. Pokud jste ještě neměli příležitost, díky gastrofestivalu se můžete s Lavite osobně seznámit.

Majitelé si na výběru vín dávají velmi záležet. Dovážená vína vybírají osobně v menších italských vinařstvích s mnohaletou a rodinnou tradicí. V novém e-shopu najdete více jak 2 000 položek. Při gastrofestivalu u Bytovky můžete výběr ze sortimentu italských vín a prosecca ochutnat. Tak se stavte na skleničku.