Gastro tour

S ohledem na nejnovější vývoj pandemie a omezení spojená s pořádáním velkých akcí jsme se rozhodli letošní ročník nejnavštěvovanějšího gastronomického festivalu u nás zrušit.

Z původně plánovaného programu Karlovského gastrofestivalu 2020 se uskuteční zážitkové večeře ve Spa hotelu Lanterna, které letos připraví Národní tým kuchařů a cukrářů ČR (rezervace již brzy), a kurzy pečení frgálů.

>> Více informací


Pro širokou veřejnost je nejpřitažlivějším bodem programu Karlovského gastrofestivalu takzvaná Gastro tour - 3,5 km chutí a vůní (nejen) valašské kuchyně a jiných vybraných specialit, které si můžete vychutnat v sobotu i neděli od 9:00 do 18:00.

Na 13 gastro zastávkách najdete širokou nabídku restaurací a hospůdek, mezinárodní farmářský trh, řemeslný trh, soutěže o nejlepší klobásu a frgál a spoustu další zábavy.

Gastro tour se koná za každého počasí. Pro případ deště jsou připraveny party stany, ochutnávky probíhají uvnitř restaurací.


 

Mezi jednotlivými gastro zastávkami vás sveze vláček, koňský povoz nebo historický autobus (více informací). Vzhledem k malým vzdálenostem se dají všechna stanoviště snadno obejít pěšky.

Veškeré pokrmy v restauracích i produkty na farmářském trhu jsou v prodeji v jednotné měně valašský gastroš (1 gastroš = 20 Kč). Nově probíhá platba za pokrmy bezhotovostně - čipy s možností nabití jsou dostupné na každé gastro zastávce (více informací)