Gastro zastávky - co kde najdete

Program na jubilejní 10. ročník Karlovského gastrofestivalu 2018 již připravujeme a bude postupně aktualizován. Nechejte se inspirovat nabídkou loňského ročníku.

 

Užijte si 3,5 km chutí a vůní na 12 gastro zastávkách GASTRO TOUR s pestrou nabídkou specialit v krásné přírodě Beskyd. Ochutnejte třeba poctivou českou a slovenskou kuchyni, exotické chutě Srí Lanky a Brazílie, tóny Francie, Maďaska a Rakouska, šnečí speciality nebo Brouka na talíři a odneste si kromě frgálu, výborných marmelád, domácího vína a dalších specialit i neobyčejné gastronomické zážitky.

 

 

Resort Valachy

Nabídka specialit kuchařů Spa hotelu Lanterna:

 • čeští šneci na bylinkovém másle, mrkvový gel, hrášek, pivní chleba
 • sušené hovězí s křenovou pěnou, kaviár z lučního sena
 • valašský sýr v popelu z jehličí, červená cibule, agastache anýzová, pohankový trhanec
 • šalvějový krém, česnekové krutony
 • pomalu pečená hovězí kýta, kváskový chleba, dipy: křenový, bylinkový, pikantní
 • valašské halušky s hříbky a smetanou
 • vepřová krkovice provoněná bukovým kouřem, pyré z karlovské dýně
 • trhaná vepřová plec, ciabatta, Coleslaw salát
 • burger z mletého hovězího se slaninou, bylinkový dresing, dolnopasecký bio sýr
 • grilované speciality:
  • stařená hovězí loupaná plec, Grenaille brambory, grilovaná zelenina
  • stařený nízký roštěnec, Grenaille brambory, grilovaná zelenina
  • vepřová krkovice marinovaná v bylinkách, Grenaille brambory, grilovaná zelenina
  • kuřecí prso marinované v bylinkách, Grenaille brambory, grilovaná zelenina
  • Dolnopasecký bio sýr, červená cibule, agastache anýzová
  • dresingy: bylinkový, křenový, pikantní, rajčatové pyré, hořčice
 • Dezerty: 
  • medová palačinka s lesním ovocem, vanilková krupička se šlehačkou
  • ovocný špíz s čokoládou
  • zmrzlina, sorbet v kornoutu - lékořicový kaviár, lískové ořechy s karamelem

O gastro zastávce: Gastro zastávka Resort Valachy (parkoviště u Razuly) je "detašovaným stanovištěm" Spa hotelu Lanterna a jeho zážitkové restaurace Vyhlídka. Kuchaři se za vámi se svými specialitami přestěhují z kopce do údolí a nabídnou vybrané pokrmy, které v sobě snoubí tradiční valašskou gastronomii v moderním pojetí. Pokrmy si zde můžete vychutnat v komfortním a prostorném stanu s posezením.

Frgálová manufaktura: možnost vyrobit si vlastní frgál pod vedením pekařek, prodej čerstvých frgálů. Více informací zde.

Speciální tip: Během soboty i neděle se ve stanu koná škola vaření Electrolux a kuchařské show na různá témata. Najdete tu i další partnery gastrofestivalu: živé vysílání ČR1-Radiožurnál, soutěž o nejlepší frgál, fotokoutek Nikon, Eta, Electrolux Food truck.

www.valachy.cz


Razula

O Bistru Razula: Místo celoročně zasvěcené výrobě frgálů, které se zde pečou pro restaurace hotelů Resortu Valachy, ale koupit si je tu mže i široká veřejnost. Bistro nově nabízí také sortiment rychlého občerstvení z čerstvých surovin, bez konzervantů, v menu (dle denní nabídky) nechybí mj. kyselice, domácí chléb s různými druhy zdravých pomazánek, šulánky s mákem, lokše apod.

Pro rodiny s dětmi: Dětský park Razulák u Bistra Razula je otevřen i při gastrofestivalu

Kurzy pečení pro veřejnost: Pro zájemce jsou v Bistru Razula nabízeny kurzy pečení frgálů, ideální i jako neobvyklá firemní akce, teambulding nebo třeba vánoční večírek, u kterého se pobavíte a zároveň se něčemu přiučíte.

www.razula.cz, tel. 571 477 388


Spa hotel Lanterna

Co tu najdete: Spa hotel Lanterna  během gastrofestivalu skýtá zázemí pro poklidné zážitkové galavečeře, běžný provoz je omezen. Gastronomii týmu Spa hotelu Lanterna si během gastrofestivalu můžete vychutnat v prostorném stanu na gastro zastávce Resort Valachy

Barmanské večery v Cocktail baru Lanterna:

O hotelu: Spa hotel Lanterna patří díky své poloze i službám k nejvyhledávanějším cílům milovníků relaxačních pobytů v Beskydech. Vysoké renomé si získal díky důmyslnému skloubení komfortního ubytování, špičkové gastronomie a bohatých možností relaxace v hotelovém L-Spa, kam mají ubytovaní hosté neomezený vstup. Hotel nabízí relaxační a romantické pobyty i jednodenní relaxační pobyty Spa Day. Restaurace pod vedením šéfkuchaře Pavla Václavíka je vyhlášená vynikající moderní valašskou gastronomií s důrazem na krajové speciality a suroviny.

Zajímavost: Vedle "hlavní" hotelové restaurace najdete ve Spa hotelu Lanterna ještě zážitkovou restauraci Vyhlídka, zaměřenou na poklidné stolování ve stylovém prostředí s prvotřídním servisem a nabídkou degustačních menu snoubených s víny. Každé dva měsíce je menu obměňováno dle sezónních surovin. Přijďte v říjnu ochutnat menu Spa hotelu Lanterna s víny Šamšula.

www.lanterna.cz, tel. 571 477 300


Bistrotéka Valachy na Galiku

 • domácí poctivé pečivo, tradiční bramboplacky, chlebové tyčinky
 • speciality šéfkuchaře Bistrotéky, Lukáše Strnada: červená pšenice na cideru, telecí hlava, čerstvé slávky na pánvi
 • výběr výběrových vín

O Bistrotéce Valachy: Bistrotéka Valachy je novým projektem Resortu Valachy, který si klade za cíl přenést kvalitu gastronomických služeb z Velkých Karlovic také do centra Zlínského kraje, do samotného Zlína. Unikátní koncept Bistrotéky spočívá v tom, že pod jednou střechou nově zrekonstruovaného Obchodního domu Zlín sdružuje pět provozů – bistro s celodenní nabídkou snídaní, obědových menu i večeří z lokálních surovin, jehož součástí je i obchod s produkty z vlastní výroby a dalšími vybranými potravinami. Hlavním lákadlem ve vlastní pekárně bude manuálně vyráběné pečivo, včetně poctivého kvasového chleba. Unikátním provozem bude kornutérie, která nabídne širokou nabídku slaných i sladkých pochutin se zcela neobvyklým servírováním – do papírového kornoutu na cestu s sebou. Příznivci barové kultury si zde přijdou také na své v Lounge Baru 1931 s možností posezení do nočních hodin a milovníci kávy uvítají šálek dobré kávy v kavárně s vlastním cukrovím. Bistrotéka Valachy bude otevřena v průběhu letošního listopadu v Obchodním domě Zlín.

Tip pro rodiny s dětmi: U hotelu Galik najdete také zábavné atrakce pro děti


Penzion Pod Pralesem

Zajímavost: Před penzionem je velké dětské hřiště se skluzavkou, pískovištěm a houpačkami - než rodiče vše ochutnají, děti se příjemně zabaví. :-)

O penzionu: Penzion a hospoda Pod Pralesem se nachází v chalupě z konce 19.století s vyhlášenou domácí kuchyní a posezením na terase. V současné době jsou v areálu provozovány čtyři objekty: Penzion Pod Pralesem, Penzion Na Kopečku, Apartmány U Gášků a Chalupa Na Sklepě. Návštěvníkům nabízí ubytování v útulných, stylových pokojích různé velikosti, od dvoulůžka až po čtyřlůžkové apartmány. Všechny pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením. K dispozici jsou prostory pro úschovu kol a lyží. Rodinám s dětmi areál nabízí veškeré vybavení (dětská židlička, postýlka, dětské hřiště s průlezkami). Rádi zde pro vás připraví  také oslavy, svatby, rodinná posezení i firemní akce. Součásti hospody Pod Pralesem je nově otevřený Karlovský minipivovar, kde můžete zde ochutnat jak tradiční ležáky, tak i nejrůznější speciály.

Kontakt: telefon 571 444 747, 603 281 052, www.podpralesem.cz


Novinka: Becherovka zóna

 • Originální gastro koncept od Daniela Gonzaleze
 • Míchané drinky z Becheroky
 • Zábavná workshop zóna
 • #becherzone

Poznejte tradiční bylinný likér ze zcela nového úhlu. Becherovka připravila na letošní léto zbrusu novou zónu, na jejíž tvorbě spolupracovala s talentovanými představiteli několika oborů, aby v ní propojila svou unikátní chuť nejen s kvalitním jídlem a koktejlovým barem, ale také se současným uměním. Náš tip: Zveme vás na sobotní after party

www.becherovka.cz


Novinka: Bytovka

 • Náš tip: Street food sekce Bytovka

Street food sekci najdete na travnaté ploše vedle bytovky ve Velkých Karlovicích-Léskovém


Penzion Dolinka

 • Náš tip: Street food sekce Dolinka

O penzionu: Rodinný penzion nacházející se na místě zaniklé Mariánské huti nabízí kvalitní rodinné ubytování se snídaní (s penzí) a ostatními službami ve dvou až čtyřlůžkových pokojích se sociálním zařízením. Má dostatek společenských místností, hlavní jídelnu s krbem a výčepem, kuchyni pro větší akce a oslavy, kulečník, stolní fotbal, šipky, infrasaunu atd. Domácí kuchyně, možnost využít i kuchyňky se základním vybavením, lednicí, plynovým sporákem, varnou konvicí, mikrovlnkou. Výborné výchozí místo – přímo u cyklostezky Bečva a u běžkařských či turistických tras, nedaleko Ski areálu Razula nebo pralesa Razula, v blízkosti široká škála služeb. Parkování v areálu.  „Spokojenost a rodinná atmosféra je to, kvůli čemu se naši hosté vrací.“

Kontakt: tel. 731 488 341, www.dolinka.cz

 


Penzion U Dorňáků

Co tu ochutnáte:

 • slovenské halušky
 • různé druhy kávy

O penzionu: Pro hosty je U Dorňáků k dispozici penzion se čtyřmi zcela samostatnými apartmány, z nichž největší má kapacitu 10 lůžek. Penzion U Dorňáků nabízí ubytování také ve dvou chatách. Jedna z nich se nachází v bezprostřední blízkosti penzionu a druhá, kapacitně větší, je přibližně 300 metrů vzdálená. Hosté mohou v průběhu svého pobytu bez omezení využívat wi-fi, pergoly s venkovním posezením a grilem a dětské hřiště. Za velmi výhodné ceny jsou ubytovaným poskytovány také další služby – sauna, koupací sud, půjčovna lyží a lyžařského vybavení, koloběžek a šlapacích kár. Ubytovaní hosté si mohou zakoupit také čerstvého pstruha.

www.udornaku.cz, tel.: +420 737 304 566, udornaku@seznam.cz


Farmářský trh Pod javorem

Co ochutnáte:

Náš tip: Škola čepování piva

O hotelu: Menší horský hotel je svou polohou v blízkosti sjezdovky Horal vhodný pro lyžařské kurzy i soukromé lyžařské pobyty. Pro školy v přírodě a školní výlety je lákadlem příjemné přírodní prostředí a Kulíškova naučná stezka, která u hotelu začíná. V bezprostřední blízkosti začíná cyklostezka Bečva a také golfové hřiště. Kvalitní domácí kuchyně a příjemný interiér restaurace vybízí k pořádání menších soukromých oslav.

www.podjavorem.cz, tel. 604 909 686


Wellness hotel Horal

Co ochutnáte:

 • valašské speciality
 • krém z pečených kaštanů s mufloními noky
 • domácí pečenou dančí klobásu se zelným salátem s jablky a ořechy
 • jelení roládu s brusinkami a perníkovou omáčkou, celerové pyré
 • srnčí kolínko na kořenové zelenině na víně, baby brambory na másle a petrželce
 • bažantí karbanátky na estragonu s liškovou omáčkou, pohanku na cibulce
 • bohatou nabídku vín, destilátů, likérů, drinků, nealko nápojů a kávy
 • Coffee lounge: vynikající káva, dezerty a zmrzlina

Nabídka hotelu Horal:

 • husí rillettes s cibulovou marmeládou a topinkou
 • hovězí vývar s nudlemi a zeleninou, valašská kyselice s uzeným masem
 • smažená vepřová krkovička s lehkým bramborovým salátem, kachní stehno s červeným zelím a bramborovým knedlíkem, pomalu pečená hovězí kýta s houbovou omáčkou a baby brambory na másle, kuřecí prso na tymiánu s ragú z červené řepy a bramborovou kaší, kachní játra pečená na sušených jablkách a řapíkatém celeru s basmati rýží, brynzové halušky se špekem, pohankový salát s červenou řepou, rucolou a kozím sýrem
 • čokoládová pěna s marinovanými hruškami a makovou sušenkou

O hotelu: Po nedávné modernizaci a rozšíření relaxačního centra Wellness Horal se zařadil mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější destinace (nejen) v Beskydech. Díky bohaté nabídce relaxačních služeb i dalších doprovodných aktivit (segway, golf, aktivity pro děti, lekce jógy, sjezdovka Horal se snowtubingem..) si Wellness hotel Horal***+ oblíbili zvláště rodiče s dětmi, aktivní cestovatelé i milovníci kvalitního odpočinku v lůně přírody. Relaxační centrum Wellness Horal je otevřeno i široké veřejnosti, kromě termálních bazénů je velmi populární jednodenní relaxační balíček Wellness den pro zdraví. Wellness Horal nabízí jako jedno z mála na Moravě saunové rituály, jedinečné je nabídkou masáží s rodilými Thajkami, Srí Lančany, Filipínkami, Balijci a Indem - maséři pěti národností pod jednou střechou. Nepřehlédnutelná je i zdejší gastronomie zaměřená na regionální suroviny a recepty

Náš tip: v sobotu od 11:00 do 16:00 hodin zahraje na terase hotelu Horal hudebník Bolek Vjaclovský, od 16:00 do 22:00 si můžete užít Retro párty 90. léta s DJ Pecha. V neděli od 11:00 do 16:00 zahraje cimbalistka Bronislava Dočkalová.
 

Doporučujeme: U Horalu máte ideální příležitost spojit gastronomické zážitky s další zábavou - návštěvou Wellness Horal s termálními bazény a saunovým světem. S dětmi můžete vyrazit na Kulíškovu naučnou stezku okolím Horalu nebo nové dětské hřiště nad rezidencí A.

Kontakt:  tel.  571 495 500, www.horal-hotel.cz


Babská

Co ochutnáte:

 • gastrospeciality valašska: halušky, guláše, polévky
 • farmářské produkty: grilovaný oštěpok, nakládané sýry, salámy, klobásy
 • grilované speciality: telecí, vepřové, kuřecí steaky
 • kompletní sortiment občerstvení: káva, pivo, limo, pochutiny

O hotelu: Útulný Horský Hotel Babská v 9 pokojích a 2 apartmánech  s celkovou kapacitou 52 míst. Hotel se nachází v nádherné přírodě na pomezí Beskyd a Javorníků v kouzelné obci Velké Karlovice. Našim hostům nabízíme pohodlné ubytování , profesionální servis a příjemnou atmosféru s výhledem do nádherného údolí Léskové.

http://www.hotelbabska.cz, +420  572 541 745, hotel.babska@gmail.com