Gastro zastávka: Spa hotel Lanterna

Spa hotel Lanterna

Spa hotel Lanterna patří díky své poloze i službám k nejvyhledávanějším cílům milovníků relaxačních pobytů v Beskydech. Vysoké renomé si získal díky důmyslnému skloubení komfortního ubytování, špičkové gastronomie a bohatých možností relaxace v hotelovém L-Spa, kam mají ubytovaní hosté neomezený vstup. Hotel nabízí relaxační a romantické pobyty i jednodenní relaxační pobyty Spa Day. Restaurace pod vedením šéfkuchaře Josefa Tydlačky je vyhlášená vynikající moderní valašskou gastronomií s důrazem na krajové speciality a suroviny.

Zajímavost: Vedle "hlavní" hotelové restaurace najdete ve Spa hotelu Lanterna ještě zážitkovou restauraci Vyhlídka, zaměřenou na poklidné stolování ve stylovém prostředí s prvotřídním servisem a nabídkou degustačních menu snoubených s víny. Každé dva měsíce je menu obměňováno dle sezónních surovin. Přijďte v říjnu ochutnat menu Spa hotelu Lanterna s víny Ilias.

www.lanterna.cz, tel: +420 571 477 300, e-mail: lanterna@valachy.cz


 

Co na gastro zastávce najdete:

Spa hotel Lanterna během gastrofestivalu skýtá zázemí pro poklidné zážitkové galavečeře, běžný provoz restaurace je omezen. Gastronomii týmu Lanterny si v sobotu a neděli můžete vychutnat v prostorném stanu na gastro zastávce Resort Valachy.

 

Galavavečeře Spa hotelu Lanterna

NÁŠ TIP: Nenechejte si ujít ani další akce Spa hotelu Lanterna - Seminář s Janem Čenským na téma "První dojem" (11. 10. 2019), Degustační menu k výročí republiky a vzpomínky na V. Havla s šéfkuchaři Sapíkovými a L. Špačkem (27. 10. 2019), Menu sametové revoluce (16. 11. 2019), Noc bílých Lanýžů (21. 11. 2019), Kurz etikety s Ladislavem Špačkem (14. 12. 2019)


Večer se šampaňským Mumm a Milanem Mriglodem v Cocktail baru Lanterna

(pátek 4. 10. 2019 od 20:00)

  • přednáška o šampaňském, jeho vzniku a výrobě (od 20:00)
  • sklenička šampaňského na ochutnání (pro hosty, kteří se zúčastní přednášky ve 20:00)
  • prodej šampaňského G.H. Mumm na skleničku, speciální drinky se šampaňským
  • večerem bude provázet Milan Mriglod, jeden z nejlepších barmanů světa, který se věnuje nejen restauračnímu provozu, ale je také odborníkem na kompletní portfolio společnosti Jan Becher Pernod Ricard.
  • doporučujeme rezervaci předem na lanterna@valachy.cz (omezená kapacita 60 míst)


Večer s whisky Chivas Regal a Zdeňkem Kortišem v Cocktail baru Lanterna

(sobota 5. 10. 2019 od 20:00)

  • přednáška o výrobě, historii a zajímavostech o whisky Chivas Regal (od 20:00)
  • 3 vzorky whisky z portfolia Chivas Regal (pro hosty, kteří se zúčastní přednášky ve 20:00)
  • večerem bude provázet Zdenek Kortiš, největší odborník na whisky vůbec, který je zároveň brand ambassador whisky pro ČR a majitel známého baru The BLACK STUFF Irish Pub & Whisky Bar v Olomouci
  • v nabídce bude po celý večer speciální cocktailové menu z Chivas Regal whisky 
  • doporučujeme rezervaci předem na lanterna@valachy.cz (omezená kapacita 60 míst)

 

ZPĚT NA PŘEHLED GASTRO ZASTÁVEK  /  MAPA